Pravidla gildy

Morra
0 Kommentare

0) OGW je gilda rozumných a dospělých lidí, kteří nemají potřebu ochcávat ostatní lidi a systém, protože hrajou pro zábavu. Hlavní (a v současnosti jediná) gildovně organizovaná herní náplň je raidování, proto jsou pravidla vázaná zejména na to.


1) Hodnosti v gildě:

Guildmaster, Mr. Executive, Officer - vedení gildy, největší přístup do banky, řeší, plánují, rozhodují. Právo na loot stejné jako Raider.

Raider - maincharacter člena, který chce raidovat. Má největší právo na loot, přístup do většiny banky. Může nabírat nováčky. Raiderem se hráč stane po zkušební době (3 bezproblémové raidy).

Member - maincharacter člena, který raidovat nechce. Dává s lootem přednost raiderům a jejich altům. Memberem se hráč stane po zkušební době (cca měsíc bezproblémového hraní).

Initiate - nováček. Dává s lootem přednost všem ostatním, omezený přístup do banky. Nemá nárok na alta v gildě. Po třech bezproblémových raidech je povýšen na Raidera nebo po asi měsíci bezproblémového hraní na Membera.

Alt - altcharacter. S právem na loot je o stupeň pod hodností maincharu. Má v poznámce napsáno čí alt to je.

Neaktivní - hráč, který už dlouho nehrál, ale je to kamarád nebo starý člen. Lze předpokládat, že se občas může ukázat, takže ho z gildy nevyhazujeme.


2) Raidy a kalendář

Raidovací dny jsou středa a neděle, od 20:00 do cca 23:00.

Raid se skládá od 19:45 tak, aby ve 20:00 mohl být pull. Choďte včas.

Na raidy hráč chodí připraven, má flasky, potky, jídlo a aspoň hrubý přehled o taktice. Když se na to vykašlete, kazíte hru všem.

Na stránkách je kalendář, do kterého se hráči zapisují na raidy. Deadline zápisu účasti je jedna v noci téhož dne (19 hodin před raidem). Po této lhůtě je možné se zapsat přes komentář pod raidem, ale už to bude posuzováno jako pozdní zapsání. Jsou tři možnosti zapsání:

Signed up (žlutá) - chci jít na raid.

Signed off (červená) - nechci nebo nemůžu jít na raid. Slušné je napsat proč, protože to pomáhá s plánováním.

Backup (fialová) - původně tam byli hráči, kteří se nevešli do limitu a fungovali jako náhradníci. Dnes s flexi systémem je to jako varianta "možná". Vždy tam patří poznámka proč je hráč v backupu. Typický důvod je že nevím jestli to stihnu protože jedu z dovolené, musím něco řešit v práci, přijde návštěva a nevím kdy odejdou. Nebo je možná varianta záloha, tedy na raid nechci/nemusím, ale jsem v pohotovosti a pokud bude potřeba, přijdu a pomůžu. Opět, bez poznámky proč jsem v backupu se nedá plánovat.

Když nejsou hráči zapsaní, nedá se naplánovat jestli se dá dohromady dost lidí, aby se raid mohl jít. Pomáhá jak zapsání že půjdu, tak zapsání že nepůjdu (pokud tři ze čtyř healerů napíšou signed off, je jasné že se asi nepůjde). Zapsání trvá asi 10 vteřin, a jde se zapsat dopředu. Vím které dny raidy jsou a většinou vím, jestli mě večer něco čeká nebo ne, takže mi nic nebrání tomu, abych se zapsal na další dva týdny. Změnit je to možné kdykoli.

Kdo na raid není zapsáný, ztrácí přednost na loot.


3) DKP systém

K rozhodování kdo lootuje používáme aukci za DKP body.

DKP jsou přidělovány hráči, všechny jeho postavy je mají společné. Na stránkách jsou uvedeny u maincharacteru.

3.1) Zisk a ztráta DKP

Na začátku datadisku jsou DKP vyresetovány a každý hráč dostane stejný počet DKP do začátku (standartně to bylo 10).

Nováček dostává do začátku 10 DKP.

Za účast na raidu dostane hráč 5 DKP. Pokud nebyl po celou dobu raidu, dostane přiměřeně menší podíl (na úvaze oficírů, zejména toho, kdo na daném raidu DKP řeší).

DKP je možno získat jako odměnu, pokud si jí dotyčný hráč něčím zaslouží, případně v rámci nějaké akce, je-li vyhlášena (příklad - 1 DKP za stack kytek do gildbanky). Oboje je dost zřídka.

O DKP hráč nejčastěji přichází tím, že jimi platí za loot v raidu.

DKP je možno ztratit jako pokutu za nevhodné chování, např. ten, kdo se zapíše a bez předchozí omluvy nepříjde, je potrestán pokutou ve výši 3 DKP.

Nefunguje žádná inflace, omezená platnost DKP, nic takového. DKP lze bezostyšně hromadit až do resetu v dalším datadisku.

3.2) Lootování - DKP aukce

Vyvolávací nabídka za item, který padnul v raidu, je 5 DKP pokud ho hráč chce do mainspecu, 2 DKP pokud ho chce do offspecu.

Zvýšit se musí minimálně o 1 DKP, zvyšuje se o celá čísla.

Poté, co nikdo další nepřihodí, item získává hráč s nejvyšší nabídkou.

O DKP přichází jen ten hráč, který předmět vyhrál. Ostatní o ně nepřicházejí.

Nemá-li hráč dost DKP aby mohl přihodit, přihodit nemůže. Nelze se DKP zadlužit (jít do mínusu).

DKP za raid se získávají až na jeho konci, není je možné využít k přihazování během toho raidu. Výjimka je jen pokud daný item nikdo další nechce a disenchantoval by se.

Pokud na daný item přihazuje někdo s vyšší předností na loot, nemohu přihazovat.

Přednosti na loot jsou:

  • mainspec > offspec
  • Raider > Alt raidera > Member > Alt membera > Initiate > ten kdo se nezapsal na raid/pozdní zapsání

Kommentare

Keine Kommentare vorhanden

Ich habe mein Passwort vergessen